ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Bozdağ lütuf buyurdu: Kimse kıyafetinden tutuklanmıyor

Kadınların "kıyafetime karışma" eylemlerine ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Bu ülkede kimse kıyafetinden tutuklanmıyor" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 07 Ağustos 2017 Pazartesi, 12:17

HABER MERKEZİ- Kadınların, kıyafetlerine ve hayatlarına karışılmasına karşı Kadıköy ve Maçka'da yaptığı kitlesel eylemler devlet erkanını rahatsız etti.

Kadınların giyimine yönelik son günlerde artan taciz ve saldırılara ilişkin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan açıklama geldi. Bozdağ, "Soruyorum; ‘Türkiye’de hiç kimse için güvenlik garantisi yoktur’ cümlesi doğru mudur? Kimse giydiği kıyafetten dolayı bu ülkede tutuklanmıyor. Kimse hakkında giydiği şorttan dolayı adli soruşturma yapılmıyor. Ama terör örgütlerinin propagandasını yaparsanız, o zaman terör örgütünün propagandasını yapmak suçtur" dedi.

Türkiye'de özellikle son birkaç yılda şort ya da mini etek giydiği için pek çok kadın gerici erkeklerin fiziki saldırılarına maruz kalmıştı. Kadın örgütleri, bu saldırılardan kadınları hedef gösteren açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet yetkililerini sorumlu görüyor.