ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Çocuk istismarcısı gözaltına alındı

ABD'de kalmak üzere olan bir yolcu uçağında tesadüfen önündeki yolcunun mesajlarını okuyan bir öğretmen, adamın çocuğa yönelik istismarını ortaya çıkardı. Yapılan şikayet üzerine çocuk istismarcısı adam gözaltına alındı.

Etkin Haber Ajansı / 07 Ağustos 2017 Pazartesi, 14:00

NEW YORK- ABD'de kalkmak üzere olan yolcu uçağında önündeki yolcunun yolladığı cep telefonu mesajlarını gören öğretmen, çocuk tacizcilerini yakalattı.

Seattle-San Jose uçağında seyahat eden bir yuva öğretmeni, tesadüfen önünde oturan Michael Kellar'ın yazdığı mesajlara şahit oldu. Adamın mesajlarından tacizden bahsettiğini fark eden öğretmen, mesajların fotoğraflarını çekti, mürettebata bilgi verdi.

Southwest Airlines uçağının mürettebatı, kadının bilgi vermesi üzerine polise ihbarda bulundu. İhbarın ardından mesajları yazan Michael Kellar Mineta San Jose Uluslararası Havaalanı'na inişin hemen ardından gözaltına alındı.

MESAJLAŞMAKTAN KAYGI DUYMADI

Kellar'ın gözaltına alınmasının ardından konuşan San Jose Polisi'nden Dedektif Brian Spears, "Bu genç kadın olmasaydı, cinsel saldırı devam edecekti" dedi. Spears, Kellar'ın aldırış etmeden büyük fontlarla mesaj atmayı sürdürmesinin ve fotoğraflarının çekildiğini fark etmemesinin son derece kaygı verici olduğunu vurguladı.

Kellar'ın yaşları 5 ve 7 olan iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu belirtildi. Kellar, polis sorgusunda attığı mesajların sadece bir fantezi olduğunu iddia etti. Ancak, yapılan araştırmalar sonucunda Kellar'ın sevgilisi Gail Burnworth de gözaltına alındı.