ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Polis Yüksel'de eylem yapan kadınları yerlerde sürükledi

Yüksel Caddesi'nde 271 gündür devam eden "İşimizi geri istiyoruz" eylemine saldıran polis, kadınları işkence ederek sürükledi.

Etkin Haber Ajansı / 06 Ağustos 2017 Pazar, 15:28

ANKARA- OHAL kararnamesi ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevi 151. gününde Sincan İnfaz Kampüs Hastanesi'nde devam ediyor. Hem Nuriye ve Semih'e destek olmak hem de ihraç edildikleri işlerine geri dönmek isteyen kamu emekçilerinin Yüksel Caddesi'nde sürdürdüğü "İşimizi geri istiyoruz" eyleminin 271. gününde polis yine saldırdı.

İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen kamu emekçileri, polisin izin vermemesi üzerine Konur Sokak'ta toplandı. Üzerinde "Nuriye ve Semih'in açlık grevi 151'inci gününde. Nuriye ve Semih işe geri alınsın" yazılı olduğu pankartı açan kamu emekçileri "Nuriye ve Semih yalnız değildir", "Nuriye ve Semih onurumuzdur" sloganlarını attı.

Açılan pankartı yırtan polis, kadınları Meşrutiyet Caddesi'ne kadın yerlerde sürükledi. Kamu emekçilerinden biri polisin saldırısına zil çalarak karşılık verirken, etraftakiler alkışlarla eylemcilere destek verdi.

Polis, Meşrutiyet Caddesi'nde eylemini sonlandıran emekçilere, herhangi bir gerekçe göstermeden Konur Sokak'tan geçmelerine izin vermedi.