ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Sultan Özakça: Nuriye ve Semih'i kurtarmaya çağırıyorum

Açlık grevinin 150. gününde polis saldırısına maruz kalan Sultan Özakça, "Nuriye ve Semih'i yaşatmaya engel olamayacaklar. Onlara yönelik zorla müdahaleye karşı çıkacağız. Herkesi daha kalabalık olmaya, Nuriye ve Semih'i kurtarmaya çağırıyorum" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 05 Ağustos 2017 Cumartesi, 14:38

ANKARA- Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eyleminin 150. gününde hem onlara destek olmak hem de ihraç edildikleri işlerine dönmek isteyen kamu emekçilerinin başlattığı "İşimizi geri istiyoruz" eylemi 270. gününde.

Yüksel Caddesi'nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyenler Konur Sokak'ta toplandı. Eyleme Semih Özakça'nın annesi Sultan Özakça ve çok sayıda kişi katıldı. "İşimizi geri istiyoruz" ve "Nuriye Semih serbest bırakılsın" sloganları atanlara polis saldırırken, Konur Sokak'ın sonuna kadar sürükledi.

Burada konuşan Sultan Özakça, gözaltı, işkence ve tutuklamaların kendilerini yıldırmadığını belirterek, "Nuriye ve Semih'i yaşatmaya engel olamayacaklar. Onlara yönelik zorla müdahaleye karşı çıkacağız. Herkesi daha kalabalık olmaya, Nuriye ve Semih'i kurtarmaya çağırıyorum. Zorla müdahale sakat bırakır, ölümlere yol açar. Bizim çocuklarımıza bunu yapmak için uğraşıyorlar. Biz bunlara karşı çıkacağız. Müdahaleye izin vermeyeceğiz" diye konuştu.