ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kadıköy'de kamu emekçileri ihraçları protesto etti

OHAL kararnamesi ile ihraç edilen kamu emekçilerinin Kadıköy Altıyol'daki eylemleri sürüyor.

Etkin Haber Ajansı / 05 Ağustos 2017 Cumartesi, 18:16

İSTANBUL- OHAL kararnamesi ile ihraç edilen kamu emekçilerinin Kadıköy Altıyol'daki eylemleri sürüyor. İmza toplayan kamu emekçileri OHAL saldırılarını halka teşhir etti.

Eylemde yapılan açıklamada, KHK saldırılarıyla on binlerce kamu emekçisinin "FETÖ" bahanesiyle ihraç edildiği hatırlatıldı. İhraç edilen emekçilerin açlıkla, yoksullukla terbiye edilmek istendiği belirtilen açıklamada, işinden edilen emekçilerin yaşadığı sıkıntılara değinildi. Hâlâ çalışmakta olan kamu emekçilerinin ise her gün işsiz kalma korkusuyla teslim alınmak istendiğine dikkat çekildi.

Kamu emekçileri, Bakırköy ve Kadıköy'de direnen emekçiler olarak AKP'nin memuru olmadıkları, insanca çalışma ve yaşam koşulları ve iş güvencesi istedikleri için ihraç edildiklerini belirtti.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın da ihraç saldırılarına karşı 15 gündür açlık grevinde oldukları kaydedilen açıklamada, direnişlerle ve açlık grevini sürdüren Gülmen ve Özakça ile dayanışma çağrısı yapıldı.

Eylem, direniş alanının karşısındaki anıta Nuriye ve Semih için papatyaların bırakılmasıyla sonlandırıldı.