ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SKB: Ezidi kadın ve çocuklara özgürlük

Sosyalist Kadınlar Birliği, barbar IŞİD çeteleri tarafından esir tutulan Ezidi kadın ve çocuklar için özgürlük istedi.

Etkin Haber Ajansı / 01 Ağustos 2017 Salı, 17:38

BERLİN- Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) tarafından yapılan açıklamada, IŞİD'in elinde esir bulunan kadın ve çocuklar için çağrı yapıldı.

SKB, "3 Ağustos 2014'te Şengal katliamında aynı zulüm karanlığının tecavüzcü, şiddet uygulayıcı bir çete olarak kadınlara yönelik gerçekleştirdiği şiddetin boyutlarına tanık olduk. Kaçırılan binlerce Ezidi kadın köleleştirilerek zincirli esir pazarlarında satılırken aynı zamanda küçük çocuklarında özellikle cinsel şiddetin her türlüsüne maruz kaldıklarını gördük" diyerek yaşanan vahşeti hatırlattı.

Açıklamada, "göç, yıkım ve şiddetin her türlüsü üçgeninde geleceğin bilinmezliği özellikle Ezidi kadınları köleleştirdi. Rojava'da özgürlük savaşçılarının DAİŞ'in elinden kurtardığı kadınların tanıklıkları ibretliktir. Kadınların zulme boyun eğmeyen seslerini şimdi de hala DAİŞ'in elinde esir bulunan kadın ve çocuklar için yükseltme zamanıdır" denildi.