ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Maçka Parkı'nda tacize uğrayan kadınlar suç duyurusunda bulundu

Maçka Parkı'nda özel güvenlik görevlileri tarafından, giydiği kıyafetinden dolayı parktan çıkarılmak istenen Çağla Kara ve arkadaşı Burcu Şentürk, özel güvenlikçiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Etkin Haber Ajansı / 31 Temmuz 2017 Pazartesi, 13:06

İSTANBUL- İstanbul'un Şişli İlçesi'nde bulunan Maçka Demokrasi Parkı'nda önceki gün özel güvenlik görevlileri tarafından giydiği kıyafetinden dolayı parktan çıkarılmak istenen Çağla Kara ve arkadaşı Burcu Şentürk, özel güvenlik görevlileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Adliye önünde basın açıklaması yapan Kara, özel güvenlik görevlisi hakkında iki konuda şikayette bulunacaklarını belirtti. Kara, "Birincisi kıyafet özgürlüğümüze karışılması ikincisi de çok çirkin bir iftiraya uğramamızdan kaynaklı olacak" dedi. Bu olayın kendisiyle birlikte son bulmasını ve hiçbir kadının bu tip olaylarla karşılaşmamasını umduğunu ifade eden Kara, destek veren herkese teşekkür etti.

Yaşadıkları olayın herkesin başına gelebileceğini ifade eden Burcu Şentürk ise bu olayın herhangi siyasi bir bağlantısının olmadığını ve herhangi bir örgüt ya da kurumla ilgisinin bulunmadığını, destek verenlerin de insani açıdan destekte bulunduğunu söyledi.

Genç kadınlara destek olmak için adliyeye gelen "Kıyafetime Dokunma"dan Dilber Sünetçioğlu da "Çağla'nın yaşadığı çok çirkin bir olay. Cumartesi günü yaptığımız eylemin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gösterdi. Kimsenin kimseye, giyiminden, kuşamından, dolaştığı yere karışmaya hakkı yoktur. Oradaki görevli arkadaş parktaki insanların güvenliğinden sorumlu. Onları taciz edemez. Haddini bilmesi gerekir. Biz kadınlar olarak Çağla kardeşimizin arkasındayız. Davanın sonuna kadar takipçisi olacağız" diye konuştu.