ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ahmet Yıldırım: İbadet mekanlarına saldırı kabul edilemez

Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, siyonist İsrail'in Mescidi Aksa'ya, AKP hükümetinin Yüksekova'da Cuma Namazına yaptığı saldırı kabul edilemez olduğunu söyledi.

Etkin Haber Ajansı / 24 Temmuz 2017 Pazartesi, 16:45

ANKARA- HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, siyonist İsrail'in Filistin halkına yönelik uygulamalarına ilişkin konuştu.

Yıldırım, "İsrail'in mazlum Filistin halkı üzerinde geliştirmiş olduğu şiddet politikalarının artık onların ibadetlerini engelleyebilecek noktaya varmış olmasından rahatsızlığımızı ve şiddetle kınadığımızı sayısız defa ifade ettik" dedi.

Camiler önemli mabetlerdir, çok değerlidir ama ibadeti gerçekleştirmenin tek mekânı olmadığını kaydeden Yıldırım, "Geçen hafta cuma günü Mescidi Aksa'da terör yaşanırken Yüksekova'da sivil bir alanda cuma namazını kılmak isteyen halka güvenlik güçleri saldırdı" diye belirtti. Yıldırım, "Mescidi Aksa'ya yapılan saldırı, Mescidi Aksa'ya dönük engelleme ne kadar kabul edilemez ise Yüksekova'da Cuma Namazına yapılan saldırıyı da aynı şeklide kabul edilemez buluyoruz" diye konuştu.

Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu ülkenin yüzyıllardan beri yurttaşı olan ve Yahudilik inancına mensup vatandaşlarımızın ibadet yeri olan Neve Şalom Sinagogu'na saldırı da İsrail'in bu terör politikalarına bir cevap olamaz. Bir ibadetgâha saldırı bir başka ibadetgâha saldırıyla giderilemez."