ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Hükümette yeni görevler belli oldu: Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ

Kabinede yapılan değişikliğin ardından Yeni Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ oldu.

Etkin Haber Ajansı / 24 Temmuz 2017 Pazartesi, 19:07

ANKARA - Hükümette yapılan kabine değişikliğinin ardından Hükümet Sözcüsü belli oldu. Değişikliğin ardından Adalet Bakanlığı'ndan Başbakan Yarımcılığı görevine getirilen Bekir Bozdağ yeni Hükümet Sözcüsü oldu.

Açıklama yapan Bekir Bozdağ, hükümetteki yeni görev dağılımına ilişkin bilgi verdi.

TRT ve Diyanet İşleri Başkanlığı Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a, Radyo Televizyon kurumu Atatürk Dil ve Tarih Kurulu Fikri Işık, Milli Güvenlik Kurulu, MİT, TMSF ve Varlık Fonu Başbakan Yıldırım'a bağlı olacak. Son 1 yılda el konulan yüzlerce şirketle ilgili süreci yöneten TMSF'nin doğrudan Başbakan'a bağlanması dikkat çekti. Işık'ın asıl görev alanları ise MGK kararlarının ve reformların takibi olacak.

Daha önce Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Recep Akdağ Başbakan Yardımcısı olarak Kıbrıs İşleri Koordinasyonu ve AFAD'dan sorumlu olacak.

Kabineye ilk kez giren Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'na ise vakıflar, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve TİKA bağlandı.

Görev dağılımında en dikkat çekici isim Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek oldu. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Şimşek'in ekonomi koordinasyonu ve bankaların sorumluluğunu üstlendiğini açıkladı.

Ayrıntılı görev dağılımı Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra kesinleşmiş olacak.