ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ovacık Sanat Günleri'ne OHAL yasağı

Dersim Ovacık Belediyesi'nin 24-30 Temmuz'da düzenleyeceği Sanat Günleri OHAL kapsamında yasaklandı.

Etkin Haber Ajansı / 22 Temmuz 2017 Cumartesi, 10:12

DERSİM- Dersim'de Munzur Festivali'nin ardından Ovacık Belediyesi'nin düzenleyeceği Sanat Günleri de yasaklandı.

Ovacık Belediyesi'nin 24-30 Temmuz tarihlerinde yapacağını açıkladığı 1. Uluslararası Ovacık Sanat Günleri, valilik tarafından "güvenlik" bahanesiyle yasaklandı.

Sanat günlerinde müzik, sosyoloji ve felsefe, fotoğraf, heykel ve çocuk atölyeleri yapılacağı açıklanmıştı. "Babamın Kanatları" film gösterimi ve sanatçı Menderes Samancılar ile söyleşi de planlanıyor.

Ovacık Belediyesi, karara ilişkin kısa bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Uzun süreden beri emek vererek hazırlıklarını yapmış olduğumuz 1. Uluslararası Ovacık Sanat Günleri olağanüstü hal – güvenlik vb. nedenler ileri sürülerek ilçe ve il mülki amirleri tarafından izin verilmemiştir. Bir haftaya yayılan sanat günleri programımız müzikten ekolojiye, felsefeden güzel sanatlara, tiyatrodan sinemaya, kadın atölyesinden çocuk atölyesine kadar yapmayı planladığımız atölye çalışmalarına yetkililer tarafından izin verilmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir. Bu hazırlıklar boyunca bizim yanımızda olan aydın, yazar, müzisyen ve diğer sanat dallarında bize destek olan sanatsever bütün dostlarımıza teşekkür ederiz" denildi.

Belediye, daha sonra geniş bir açıklama yapacağını da bildirdi.