ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

YTÜ Yıldız kampüsü taşınmayacak

Yıldız Teknik Üniversitesi, Beşiktaş (Yıldız) Kampüsünde bulunan, Makine Fakültesi, Gemi ve Denizcilik Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi'nin taşınacağı haberlerinin asılsız olduğunu belirtti.

Etkin Haber Ajansı / 21 Temmuz 2017 Cuma, 18:14

İSTANBUL- Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) yönetimi, Beşiktaş yerleşkesinin taşınmayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Yıldız Sarayı'nın cumhurbaşkanlığı külliyesi olacağını açıklamasının ardından YTÜ'ye bağlı Yıldız Kampüsü'nün taşınacağı iddiası gündeme gelmişti. Öğrenciler ise kampüsün taşınmasına karşı çıkmıştı.

Sürecin başından beri sessizliğini koruyan YTÜ yönetiminden dün kısa bir açıklama geldi.

Taşınmayla ilgili haberlerin asılsız olduğunu belirten YTÜ yönetimi, üç fakültede aynı şekilde Yıldız yerleşkesinde eğitime devam edileceğini kaydetti.

YTÜ'nün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama şöyle: "Üniversitemizin Beşiktaş (Yıldız) Kampüsünde bulunan, Makine Fakültesi, Gemi ve Denizcilik Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi için, sosyal medyada yer alan taşınma ile ilgili haberlerin asılsız olduğunu, üç fakültemizin eğitimlerine aynı şekilde Beşiktaş (Yıldız) Kampüsünde devam edeceklerini bildirir; Üniversitemizin resmi açıklamaları dışındaki haberlere itibar edilmemesi; bilgi için resmi internet sayfamızın ve sosyal medya hesaplarımızın takip edilmesi gerektiğini tüm kamuoyuna saygıyla sunarız."