ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SKB kadın pikniğinde Kutsiye Bozoklar'ı andı

SKB, komünist yazar Kutsiye Bozokları Paris'te düzenlediği kadın pikniğinde andı.

Etkin Haber Ajansı / 17 Temmuz 2017 Pazartesi, 09:09

PARİS- Fransa Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) Paris'te her yıl Kutsiye Bozoklar anısına organize ettiği kadın pikniğini bu yıl Villepinte'de gerçekleştirdi.

Kadınlar pikniği komünist yazar Kutsiye Bozoklar anısına yapılan saygı duruşuyla başladı. SKB adına yapılan konuşmada, "Bu yiğit ve aydın devrimci insan ruhunu militan ve ışıldayan aklını genç devrimcilere, kadınlara, işçilere, yoksullara bıraktı gitti. Kutsiye Bozoklar bir yaşamın özsuyunu bıraktı bize. Daima bizimlesin daima seninleyiz" dedi. SKB temsilci konuşmasının devamında güzel insan ve yoldaş Kutsiye Bozoklar'ı yaşatmaya devam edeceklerini vurguladı.

SKB sözcüsü Esra Asiye Güden ise kadınların kadın devrimcileri bu tür etkinliklerde anmasının önemini vurguladı. Güden, Kobanê direnişinde ve savunmasında yitirilen kadın devrimcileri anarken "Onlar kadın devrimini savundu ve inşa sürecinde yer alarak mücadeleyi büyüttüler. Mücadele sadece Kürdistan ve Türkiye'de değil, Avrupa topraklarında da büyütülüyor. Biz SKB olarak kadın devriminin yolunda örgütlememizi büyüterek ilerleyeceğiz" diye belirtti.

Güden, Suruç katliamında hayatını kaybedenleri 20 Temmuz'da Paris Bataclon önünde anacaklarını, halkı anmaya katılmaya çağırdı.