ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İnsan hakkı savunucuları adliyeye sevk edildi

Gözaltındaki insan hakkı savunucuları savcılık işlemleri için İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

Etkin Haber Ajansı / 17 Temmuz 2017 Pazartesi, 11:28

İSTANBUL- Büyükada'da gözaltına alınan insan hakkı savunucuları 12 gün sonra Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

Yurttaşlık Derneği’nden Nalan Erkem, Kadın Koalisyonu’ndan İlknur Üstün, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Direktörü İdil Eser, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Veli Acı, İnsan Hakları Gündemi Derneği’nden Günal Kurşun, Eşit Haklar İçin İzleme Derneği’nden Nejat Taştan, Yurttaşlık Derneği’nden Özlem Dalkıran, eski Mazlum Der’li aktivist Şeyhmus Özbekli ile toplantılara moderatörlük yapan Ali Garawi ve Peter Steudtner 5 Temmuz günü gözaltına alınmıştı.

Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tutulan insan hakkı savunucuları 12 günün ardından bugün savcılık işlemleri için İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

Aralarında HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ve Rakel Dink'in de olduğu çok sayıda kişi, insan hakkı savunucularıyla dayanışmak için Çağlayan'da bekleyişini sürdürüyor.