ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ETHA GÜNDEM/ 17 TEMMUZ 2017

Etkin Haber Ajansı / 17 Temmuz 2017 Pazartesi, 09:00

MGK VE BAKANLAR KURULU TOPLANIYOR
-OHAL'in üç daha uzatılmasının tartışılacağı Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu Saray'da toplanacak. (11.00/15.00)

NURİYE VE SEMİH AÇLIK GREVİNDE
-KHK ile ihraç edilen ve tutuklu bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi 131. gününde. Yüksel direnişi de 251. gününde devam ediyor.

-KESK Diyarbakır Şubeler Platformu, belediyelerde ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine geri dönmesi talebiyle AZC Plaza önünde basın açıklaması yapacak. (17.30)

-ESP Adana İl Örgütü ve Adana SGD, Suruç katliamının 2. yılı dolayısıyla "Suruç için adalet herkes için adalet" şiarıyla İHD Adana Şube binasında basın açıklaması yapacak. (13.00)

-Sur'un Yıkımına Hayır Platformu, "Suriçi ortak dünyamızdır, yıkımı durduralım" şiarıyla başlatacağı imza kampanyasına ilişkin Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube binasında basın toplantısı düzenleyecek. (11.00)

-İHD İstanbul Şubesi, derneklerinin kuruluşunun 31. yılı dolayısıyla Sultanahmet Meydanı'nda basın açıklaması yapacak, dernek binasında etkinlik düzenleyecek. (12.30/19.00)

-Büyükada'da gözaltına alınan insan hakları savunucuları Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne getirilecek. İnsan hakları savunucuları Adliye önünde basın açıklaması yapacak. (10.00)

ALADAĞ DAVASI
Aladağ'da Süleymancılar cemaatine ait kız öğrenci yurdunda 12 kişinin yaşamını yitirdiği yangınla ilgili açılan davanın ikinci duruşması Adana Kozan Adliyesi'nde görülecek. (09.00)

-HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Meclis'te basın toplantısı düzenleyecek. (11.00)

NİSAN AYI İŞSİZLİK VERİLERİ AÇIKLANACAK
-Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan ayı işsizlik verilerini açıklayacak. (10.00)

OHAL İHRAÇLARINA KARŞI EŞZAMANLI EYLEMLER
-KESK üyeleri KHK'larla ihraç edilen üyeleri için İstanbul'da Bakırköy Özgürlük Meydanı ve Kadıköy Altıyol'da oturma eylemine devam ediyor.(14.00)

RAKKA HAMLESİ
-IŞİD işgali altındaki Rakka kentini özgürleştirmek için başlatılan 'Büyük Savaş'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor.