ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Diyarbakır'da imam çocuğa istismardan tutuklandı

Diyarbakır'da bir imam çocuklara yönelik cinsel istismardan tutuklandı. Çocuklar ifadelerinde korktukları için ailelerine bir şey söyleyemediklerini belirtti.

Etkin Haber Ajansı / 17 Temmuz 2017 Pazartesi, 10:34

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Tepe Mahallesi'ndeki İhlas Camii'nde görevli imam Y.Ö., yetkisi olmadığı halde verdiği Kur'an kursunda, kız çocuklarına cinsel istismarda bulunduğu için tutuklandı.

Cumhuriyet'in haberine göre; olay istismara maruz kalan kız çocuğunun ailesinin çocuklarında kendilerinin almadığı bir cep telefonu olduğunu görmesiyle ortaya çıktı. Aile telefonu inceledi ve imam Y.Ö'nün mesajlar gönderdiğini fark etti. Bunun üzerine aile ve yakınları camiden çıkan imam Y.Ö'nün yanına giderek tartıştı. Darp edilen imam Y.Ö., Tepe Jandarma Karakolu'na teslim edildi. İmam Y.Ö., iddiaları reddederken, istismara uğrayan çocuklar imam Y.Ö tarafından taciz edildiğini anlattı. İmam Y.Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Diyarbakır E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Pedagog eşliğinde ifadesi alınan 12 yaşındaki çocuk, imam Y.Ö'nün kendisine ve 4 kız çocuğuna camiden ayrı olan Kur'an kursunun sınıf bölümünde dersteyken sarıldığını, öptüğünü, vücutlarına dokunduğunu, kendisini ve arkadaşlarını tek tek mutfak bölümüne ve diğer odaya götürerek taciz ettiğini, "aşkım, sevgilim, canım ve sultanım" gibi ifadeler kullandığını, cinsel içerikli hikayeler anlattığını, anlattığı hikayelerde hamile kalmaktan, tecavüz gibi konulardan bahsettiğini söyledi.

İstismara maruz kalan çocuk imam Y.Ö'nün kendilerine isimlerinin yazılı olduğu künye aldığını belirtti, 6 Temmuz'da ise Y.Ö'nün kendisine cep telefonu, sim kart ve şarj aleti verdiğini, onunla sürekli görüşmek istediğini söylediğini, imam Y.Ö'nün kendisine sürekli mesaj attığını ve telefonla aradığını ancak telefonu açmadığını, korktuğu için durumdan kimseye bahsedemediğini, imam Y.Ö'nün yaşananları ailelerine anlatmamaları için baskı yaptığını, yaşadıkları nedeniyle ruh halinin bozulduğunu anlattı.