ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ÖTSP: Tutsaklar tek tip elbiseyi direnişle püskürtecek

AKP iktidarının tutsaklara yönelik yeni bir saldırı sinyalini verdiğini söyleyen ÖTSP, tutsakların geçmişte tek tip elbise dayatmasını direnişle nasıl püskürttüyse aynı direnişi bugün de göstereceğini vurguladı.

Etkin Haber Ajansı / 16 Temmuz 2017 Pazar, 15:21

İSTANBUL- Ölümsüzlerin ve Tutsakların Sesi Platformu (ÖTSP), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Bunlar mahkemeye çıkarken Guantanamo'da olduğu gibi tek tip elbiseyle mahkemeye çıksınlar" sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

"Tutsaklar teslim alınamaz" diyen ÖTSP, "Faşist AKP iktidarı bugün tutsaklara yönelik yeni saldırıların sinyalini verdi. 12 Eylül faşist askeri darbesi döneminde tutsaklara dayatılan ve tutsakların canları pahasına püskürttükleri tek tip kıyafet giyme saldırısını tutsaklara yeniden dayatma hazırlığı yapıyor" dedi.

ÖTSP, "Tutsaklar nasıl o gün büyük bir direniş gösterdi ise bugün de aynı direnişi gösterecektir. Ve biz tutsak aileleri, yakınları olarak onların yanında olacağız ve mücadelelerini mücadelemiz sayacağız" diye belirtti.