ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

DGH Kilis'teki askeri alanın yakılması eylemini üstlendi

DGH, AKP hükümetinin Cerablus ve Kuzey Suriye'yi işgal hareketi olan Fırat Kalkanı Operasyonunun askeri üssünü ateşe verdiğini açıkladı.

Etkin Haber Ajansı / 16 Temmuz 2017 Pazar, 15:19

HABER BERKEZİ- Devrimci Gençlik Hareketi (DGH), AKP hükümetinin Cerablus ve Kuzey Suriye'yi işgal hareketi olan Fırat Kalkanı Operasyonunun askeri üssünü ateşe verdiğini açıkladı.

DGH yaptığı açıklamada, TSK'ya bağlı özel kuvvetler ve bir grup ÖSO çetesinin kaldığı askeri konteynırlarda büyük çapta maddi hasar oluştuğunu kaydedildi. Eylemde TSK'nin özel savaş askeri ile ÖSO çetesinin yaralandığı, birliğe ait tüm cephaneliğin imha edildiğini belirten DGH, TSK'nın Efrin Kantonuna yönelik saldırılarına karşılık uyarı amaçlı yapıldığını duyurdu.

DGH, "Bilindiği üzere faşist TC devleti paramiliter çeteler ve özel savaş askerleri ile Fırat Kalkanı Harekatı adı altında Rojava topraklarını işgal etmiştir. El-Bab'da bataklığa batan AKP-MHP Faşist devleti Kürt düşmanlığından vazgeçmeyerek Kürt kazanımlarına gün be gün saldırmaya devam etmiştir. Son dönemde DSG'nin sona doğru geldiği Rakka'yı Özgürleştirme Hamlesini geriletmek amacıyla Efrin Kantonuna yönelik saldırılarını yoğunlaştırmıştır" dedi.

Saldırılar karşısında AKP ve MHP'yi uyaran DGH ve Devrimci Genç Kadın Hareketi (DGKH), "Kürdistan halkımıza karşı gerçekleştirdiğiniz her türlü sömürgeci politika karşısında bu halkın Fedai Gençliğini ve Genç Kadınlarını bulacaksınız. Bundan sonra çok daha büyük fedai tarzda eylemselliklerimiz olacaktır. Yaptığımız eylem sadece uyarı amaçlıdır. Eylem yaptığımız yerin Efrin'i işgal için eğitilmiş özel paramiliter çetelerin olduğunu biliyoruz. Fedai gençlik var oldukça sizler yok olmaya mahkûmsunuz" diye belirtti.