ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

BEKSAV: Kutsiye Bozokları saygı ve sevgiyle anıyoruz

Komünist yazar Kutsiye Bozoklar'ın ölüm yıldönümü dolayısıyla açıklama yayımlayan BEKSAV, "Edebiyattan politikaya yüreğimize ve aklımıza önderlik eden Kutsiye yoldaşı saygı ve sevgiyle anıyoruz" diye belirtti.

Etkin Haber Ajansı / 16 Temmuz 2017 Pazar, 15:38

İSTANBUL- Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV), komünist yazar Kutsiye Bozoklar'ın ölüm yıldönümü dolayısıyla açıklama yayımladı.

BEKSAV, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"'Kelepçem bırakmasın gülüm/ ne çıkar/ bu yürek seninle bin zeybek oynar'

Bilgelik ve iyiliğin dirençle buluştuğu yaşamının özü gibiydi bize seslendiği bu dizeler. Kutsiye Bozoklar yoldaşımızın ölümsüzlüğe kanatlandığı bugün yeniden anıyoruz onu; 'Hep Aynı İnatla'...

Gençlik yıllarında Eczacılık Fakültesi'nde okurken mücadele ile tanışan Kutsiye yoldaş, polis kurşunuyla yaralanıp komaya girdiği gün dahi yaşamanın direnmek olduğu pratiğinin hayatta karşılığı oldu.

Tekerlekli sandalyede geçen bir ömür, onu hiçbir zaman yılgınlığa sürüklemedi. Büyük sağlık sorunları içinde geçen bir hayata rağmen, defalarca girdiği komadan çıkarak yaşama sarıldı. Sanat ve Hayat Dergisinin editörlüğünü yapan Bozoklar, 'yeni insanı' yaratmaya kendinden başladı; umuda dair sözleriyle tüm kuşaklara ışık oldu.

Edebiyattan politikaya yüreğimize ve aklımıza önderlik eden Kutsiye yoldaşı saygı ve sevgiyle anıyoruz...

Onu uğurlayışımızın ardından geçen yıllarda, giderek derinleşiyor özlemimiz.

Unutmadık, unutturmayacağız!"