ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Metrobüs güzergâhı değişti

AKP'nin düzenlediği 15 Temmuz gösterileri nedeniyle İETT, metrobüs ve otobüslerin güzergâh ve sefer saatlerinde değişikliğe gitti.

Etkin Haber Ajansı / 15 Temmuz 2017 Cumartesi, 10:47

İSTANBUL - 15 Temmuz gösterileri nedeniyle metrobüs ve otobüslerin güzergahları ve sefer saatleri değiştirildi. İETT'den yapılan açıklamaya göre, Boğaz Köprüsü'nden Anadolu ve Avrupa yakasına geçişler, bugün 12.00'den, yarın gece yarısına kadar geçişe kapatılacak. Buna göre 34AS Avcılar-Söğütlüçeşme ve 34Z Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme metrobüs hatları; pazar günü etkinlik bitimine kadar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü güzergahı, Çamlıca bağlantı yolundan Göztepe Köprüsü'ne gelerek E5 karayolu üzerinden Uzunçayır kavşağından dönecek ve Söğütlüçeşme istasyonuna gidecek. Metrobüs araçları Söğütlüçeşme- Zincirlikuyu arası geliş ve gidişlerde aynı güzergahı kullanacak.

GÜZERGÂHLAR AÇIKLANDI

Açıklamada, ring sefer yapılacak güzergahlar şöyle sıralandı:

"Üsküdar Marmaray - Fıstıkağacı - Bağlarbaşı - Capitol ring seferler, Üsküdar - Kuzguncuk - Astsubay Okulu ring seferler, Ayrılıkçeşme Marmaray - Karacaahmet - Zeynep Kamil - Capitol ring seferler, Uzunçayır - E5 - Altunizade ring seferler, Libadiye Alvarlızade Camisi kavşağından Tünel - Altunizade"

Kentte 15 ve 16 Temmuz günü sabaha kadar ek sefer yapılacak hatlar ise şöyle:

"130A Deniz Harp Okulu-Kadıköy, 11ÜS Sultanbeyli-Üsküdar, 15ÇK Güzeltepe-Kısıklı-Kadıköy, 15F Beykoz-Kadıköy, KM11 Aydınlı TOKİ-Ahmet Yesevi-Kartal Metro-Cevizli, KM29 Yenişehir-Marmara Üniversitesi Hastanesi-Kartal Metro, 25G Sarıyer - Taksim, 40 Rumeli Feneri-Garipçe-Taksim, 336E Sultançiftliği-Eminönü, 28YB Edirnekapı-Fatih-Beşiktaş, 37YT Alibeyköy-Beyazıt, 87 Topkapı-Edirnekapı-Taksim, 65G Kağıthane-Gültepe-Şişli, 142 Boğazköy-Avcılar Metrobüs."