ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Özsavunma hakkını kullanan kadına tutuklama

Oğlunu ve kızın taciz eden kocasını özsavunma hakkını kullanarak öldüren Servinaz K. tutuklandı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Temmuz 2017 Çarşamba, 18:33

KONYA- Oğlunu ve kızını taciz eden kocasını özsavunma hakkını kullanarak öldüren Servinaz K. tutuklandı.

Karapınar-Ereğli yakınlarındaki çöplük kenarında cansız bedeni bulunan 43 yaşındaki Bahri K.'nın ölümünün araştırılması üzerine 42 yaşındaki Servinaz K. gözaltına alındı.

10 çocuk sahibi olan ve 6 aylık hamile olan Servinaz K., Bahri K.'nın 7 yaşındaki erkek ve 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğunu, bu yüzden öldürdüğünü söyledi. Servinaz K. ifadesinde, olayı şöyle anlattı: "Kocam 6 ay önce tahliye olunca birlikte karton toplamaya başladık. Geçen 6 Temmuz Perşembe günü çöpten karton toplarken, eşim oğlum E.K.'yı yanına alıp eve erken döndü. Biz de orada çalışmaya devam ettik. Ertesi gün Sabah oğlum E.K. yanıma gelip ağlayarak, kocamın kendisini banyoda taciz ettiğini söyledi. Ben de eşime hissettirmeden beni doktora götürmesini söyledim. Asıl amacım şehir merkezine gidip polise olayı anlatmaktı ama götürmedi. Cuma günü erkenden yanıma oğlum E.K ve 12 yaşındaki kızım N.K.'yı alıp, Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gittim. Oğlumun ifadesini aldılar. Bu sırada kızım da orada bir polis ablasına, babasının kendisini de taciz ettiğini anlatmış. Kızım bana bu durumu anlatmamıştı."

Kocasını pompalı tüfekle vuran Servinaz K. tutuklanıp hapishaneye gönderildi.