ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Demirtaş' yanıtı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş için "terörist" diyen Erdoğan'a tepki göstererek, "Kimin suçlu olup olmadığına siyasetçi, sanayici ya da esnaf karar vermez. Bu kararı yargı verir. Ama Erdoğan kendisini yargı yerine koyduğu için herkesi terörist ilan ediyor" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 09 Temmuz 2017 Pazar, 15:11

HABER MERKEZİ- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Deutsche Welle Türkçe'den Aslı Işık'a konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a ilişkin "terörist" ifadesini kullanmasına yönelik, "Demirtaş için söylediği sözlere gelince, kimin suçlu olup olmadığına siyasetçi, sanayici ya da esnaf karar vermez. Bu kararı yargı verir. Ama Erdoğan kendisini yargı yerine koyduğu için herkesi terörist ilan ediyor. Hakim de ona göre tutuklama kararı veriyor. 'Ağır cezalar gelecektir' diyerek, 'İstediğim kişiye istediğim cezayı verdiriyorum' diyor. Toplumun her kesimine gözdağı veriyor" dedi.

'ERDOĞAN 2019'DA GİDECEK'

Kılıçdaroğlu açıklamasının devamında, "Ben, Erdoğan'da şunu gördüm: Devletin tüm olanaklarına rağmen, referandum sonucunda, yüzde 50'yi yakalayamadı. YSK'daki çeteyle ancak bu sonuca ulaşabildi. 2019'da kendisinin gideceğini görüyor. 2019 korkusuyla toplumu baskılıyor. Ama ne yaparsa yapsın Erdoğan 2019'da gidecektir" ifadelerini kullandı.