ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Çanakkale'deki orman yangını sürüyor

Ezine'de dün başlayan orman yangını devam ediyor. İlk belirlemelere göre 30 hektar alan kül oldu.

Etkin Haber Ajansı / 03 Temmuz 2017 Pazartesi, 11:26

ÇANAKKALE- Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Karagömlek Köyü yakınlarındaki tarım arazisinde başlayıp ormana sıçrayan yangın, hala kontrol atına alınamadı. İlk belirlemelere göre 30 hektar orman kül oldu.

Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, dün saat 12.30 sıralarında tarım alanında başlayıp ormana sıçrayan yangının, devam ettiğini ve halen kontrol altına alınamadığını söyledi.

Ulusoy, yangının şu anda Ayvacık İlçesi'ndeki Akçin Barajı'nın kuzey batısında devam ettiğini belirtti. Çalışmalara iki yangın söndürme helikopterinin yanı sıra karadan da 18 arazöz, 10 su tankeri ve 5 dozer ile 200 personel katılıyor

Dozerlerin açtığı şerit ile yangının daha fazla yayılmasının önlenmeye çalışıldığını belirten Ulusoy, şu an itibariyle havanın rüzgar bakımından düne göre daha sakin olduğunu, yangını en kısa sürede kontrol altına almaya çalıştıklarını kaydetti.

Öte yandan dün akşam saatlerinde önlem amacıyla kısa süreliğine boşaltılan Ayvacık İlçesi'nin Misvak Köyü'nde alınan önlemlerin ardından köylüler evlerine döndü.