ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Orman yangınları sürüyor

Denizli'de dün akşam ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle 3 mahalle boşaltıldı. Yangına müdahale için giden iş makinesinin LPG tankeri ile çarpışması sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi.

Etkin Haber Ajansı / 04 Temmuz 2017 Salı, 10:42

HABER MERKEZİ- Denizli'de dün akşam ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle 3 mahalle boşaltıldı. Yangına müdahale için giden iş makinesinin LPG tankeri ile çarpışması sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi. İzmir'deki yangın ise 4'üncü gününde sürüyor.

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde Kabaağaç mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda dün gece yangın çıktı. 2 uçak, 4 helikopter, çok sayıda arazöz ve orman işçi ile müdahale edilen yangının yerleşim alanlarına sıçrama ihtimaline karşı Kabaağaç, Tekke ve Tırkaz mahalleleri boşaltıldı.

Yangına müdahale için giden iş makinesinin LPG tankeri ile çarpışması sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi.

İZMİR'DE YANGIN 4'ÜNCÜ GÜNÜNDE

İzmir'in Menderes ilçesinde ise 1 Temmuz'da makilik alanda çıkan yangın devam ediyor. Rüzgarın etkisiyle ormanlık alana yayılan yangını söndürme çalışmaları, havanın aydınlanması ile tekrar başlatıldı.

Yangının yüzde 85'inin kontrol altına alındığı bölgede soğutma çalışmaları sürüyor. Havadan müdahalenin durması ile söndürülen bölgelerde yeniden alevler yükseldi. Yangının söndürülmesi için çalışmalar sürüyor.