ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Adana'da Şebnem Yurtman Futbol Turnuvası başlıyor

Adana Demirspor taraftarları barış şehitleri anısına futbol turnuvası düzenliyor.

Etkin Haber Ajansı / 29 Haziran 2017 Perşembe, 08:57

ADANA- Adana Demirspor taraftarları, 10 Ekim Ankara katliamında yaşamını yitiren Şebnem Yurtman anısına futbol turnuvası düzenliyor. Turnuva 30 Haziran'da başlayacak.

Turnuva için bir araya gelen 8 takım Akkapı Mahallesi'nde bulunan Neli Halı Sahası'nda karşılaşacak. Turnuvaya katılan takımlarda en az 3 kadın oyuncunun bulunması zorunluluğu var. Ayrıca turnuva endüstriyel futbola, tribünlerdeki küfür ve homofobik-cinsiyetçi söylemlere karşı da bir araya geliyor.

Devrimci Adana Demirsporlular (Dev-ADS) turnuvaya ilişkin Mavi Mücadele adlı internet sitesinden yaptıkları açıklamada şunları kaydetti:

"10 Ekim 2015 günü Ankara’da yüzlerce yoldaşımızı kaybettik. Onlardan biri ölümüyle tanıdığımız, yüreğimizde bir yer edinen mavi gülüşlü kadın Şebnem Yurtman! Maraton tribününü paylaştık onunla, sosyalist mücadele de ortaklaştığımız kadar Mavi-Lacivert renklerde de ortaktık.

Şebnem gülüşünü kattı Maviye, biz Laciverte mücadelemizi!"

Turnuvaya katılan takımların isimleri ise şöyle: Mor Güç, 6.Bölge, Venüs, Pir Sultanlar, EZLN, Boğun Eğmeyenler, Demir Kanatlar ve Emekspor.