ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Young Struggle Avrupa Meclisi toplandı

Avrupa'da faaliyet yürüten sosyalist gençlik örgütü Young Struggle (YS), Almanya'nın Duisburg kentinde Avrupa Meclisini topladı.

Etkin Haber Ajansı / 27 Haziran 2017 Salı, 10:09

DUİSBURG- Avrupa'da faaliyet yürüten sosyalist gençlik örgütü Young Struggle (YS), Almanya'nın Duisburg kentinde Avrupa Meclisini topladı.

Almanya, Fransa, İsviçre ve İngiltere'den YS üyelerinin katıldığı mecliste, G20 ve Ekim Devriminin 100. yılı vesilesiyle örgütlenecek kampanyayla ilgili tartışmalar yürütüldü.

Toplantının YS Avrupa Genel Kurulu'nu toplama yönünde bir adım olduğunu söyleyen meclis üyeleri, 5-12 Ağustos günleri arasında düzenlenecek gençlik kampının bunun için bir olanak olduğunu vurguladı. 3 yıllık bir aradan sonra toparlanacak YS Avrupa Genel Kurulu öncesi ülke genel kurullarının toplanması kararı alındı.

G20'YE KARŞI MÜCADELE

Meclis üyeleri 5-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek G20 Zirvesi karşıtı eylemlere ilişkin planlamalar yaptı. Açılacak çadır kampında siyasi tartışmaların düzenlenmesi kararı alan meclis üyeleri, bu yıl Hollanda'da düzenlenecek gençlik kampı ile ilgili bir tartışma yürüttü.

İsviçre'de tedavi gören Suruç gazisi Güneş Erzurumluoğlu, YS Avrupa Meclis toplantısına görüntülü bağlandı. Erzurumluoğlu, SGDF'nin Kobanê'yi yeniden inşa etme kampanyasının da bir mecliste alındığını hatırlattı ve mecliste alınacak kararlar doğrultusunda çalışma yürütmek istediğini belirtti.