ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Jeotermal suyu tarım arazilerini bastı

Aydın'ın Ilıcabaşı mahallesinde kurulu bulunan Jeotermal Enerji Santrali'nin doğaya saldığı sular evlerden sonra tarım arazilerini bastı.

Etkin Haber Ajansı / 21 Haziran 2017 Çarşamba, 16:27

AYDIN- Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı Ilıcabaşı mahallesinde Maren Enerjiye ait KEN KİPAŞ Elektrik Üretim Anonim Şirketi'ne bağlı Jeotermal Enerji Santrali'nin doğaya saldığı sular evlerden sonra tarım arazilerini bastı. Kükürtlü su baskını nedeniyle ekili arazilerde maddi hasar oluştu. Köylülerin şikayeti üzerine sondaj çalışması durduruldu.

DİHA'ya konuşan Ilıcabaşı Muhtarı Alim Tarım, Aydın Çevre Platformu (AYÇEP) Başkanı Mehmet Vergili ve köylülerle birlikte Aydın Valiliğine gittiklerini ve şikayette bulunduklarını söyledi. Her güne bir jeotermal vakası ile uyandıklarını belirten Tarım, firma hakkında suç duyurusunda bulunduklarını aktardı.

Jeotermal çalışmalarının son bulmasını istediklerini belirten Tarım, mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istedi.