ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Direniş Günleri Festivali direnenlere atfedildi

"Tarihi direnenler yapar" şiarıyla düzenlenen Direniş Günleri Festivali sona erdi. Açlık grevinde 102. günde olan Gülmen ve Özakça'ya atfedilen festivalde BEKSAV emekçileri "Mutlaka kazanacağız" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 18 Haziran 2017 Pazar, 19:16

İSTANBUL- Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı'nın (BEKSAV) düzenlediği İstanbul Direniş Günleri Festivali sona erdi.

"Tarihi Direnenler Yapar" şiarıyla 3 Haziran'da Ankara'da startı verilen festivalin son ayağı İzmir'in ardında İstanbul'da düzenlendi. İki günlük festivalde TiyatRoj, Tiyatro İmge ve Yenikapı Tiyatrosu emekçileri sokakta oyunlarını sergilerken, BEKSAV müzik topluluğu ezgilerini seslendirdi.

Alibeyköy'de, "Direniş Günleri Festivali. Tarihi direnenler yapar" yazılı pankart ve bandolarla kısa bir yürüyüş yapan BEKSAV emekçileri, halkı sokağa davet etti. Tiyatro emekçilerinin oyunlarına halk yoğun ilgi gösterirken, alkışlarla oyunlara eşlik etti.

Oyunların ardından söz alan BEKSAV Koordinatörü Şahin Tümüklü, festivalin son günü olduğunu hatırlattı. Ankara ve İzmir'in ardından İstanbul'da da sergilenen oyunlar ve seslendirilen ezgilerin başta 102 gündür açlık grevi direnişini sürdüren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça olmak üzere, OHAL KHK'sıyla ihraç edilen kamu emekçileri için olduğunu dile getiren Tümüklü, "Mutlaka kazanacağız" dedi.

BEKSAV öncülüğünde düzenlenen Direniş Günleri Festivali, Alibeyköy'de bulunan Karadolap parkında BEKSAV Müzik Topluluğunun konseri ve halaylarla sona erdi.