ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İzmir Direniş Günleri Festivali sona erdi

Bilim Eğitim Estetik Kültür ve Araştırmalar Vakfı'nın (BEKSAV) organize ettiği Direniş Günleri Festivali sona erdi.

Etkin Haber Ajansı / 11 Haziran 2017 Pazar, 21:16

İZMİR- Bilim Eğitim Estetik Kültür ve Araştırmalar Vakfı'nın (BEKSAV) organize ettiği Direniş Günleri Festivali sona erdi.

"Tarihi direnenler yapar" şiarıyla düzenlenen festival kapsamında bugün düzenlenen etkinlikler Özgecan Aslan ve katledilen kadınlara adandı.

İlk olarak İzmir'in Buca İlçesi Şirinyar'da Migros önünde BEKSAV Müzik Topluluğu sokak konseri verdi. Ardından Yamanlara geçen BEKSAV üyeleri, burada kurulan pazarda performans sergiledi. Parkta verilen konserin ardından Tiyatro İmge ve Tiyatroj tiyatro gösterimi yaptı.

İzmir'in Karşıyaka ilçesine geçen BEKSAV üyeleri, burada yaptıkları etkinlikte SKM ve ÖGK'nın her ayın 11'inde gerçekleştirdiği "Yaşamak istiyoruz" eylemine çağrı yapıldı.

Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan BEKSAV koordinatörü Şahin Tümüklü, "Bugün kadın katliamında bir simge olan Özgecan Aslan ve katledilen bütün kadınlar için bu oyunu oynadık. Dün KHK ile OHAL ile işinden atılan, ekmeğinden olan kamu emekçileri için oynamıştık. Biz diyoruz ki direnenler kazanacak, direnişçiler kazanacak" dedi.

İzmir Direniş Günleri Festival, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesinde Tiyatro İmge ve TiyatRoj'un sokak oyunlarının ardından, BEKSAV Müzik Topluluğu'nun sokak konseriyle sona erdi.