ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Öğrenciler 'Marmara'da tacize hayır' bildirisi yayımladı

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde yaşanan 2 ayrı taciz sonrası 43 öğrenci kulübü "Marmara'da tacize hayır" başlıklı bir bildiri yayımladı.

Etkin Haber Ajansı / 29 Mayıs 2017 Pazartesi, 09:28

İSTANBUL- Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde yaşanan 2 ayrı taciz sonrası 43 öğrenci kulübü "Marmara'da tacize hayır" başlıklı bir bildiri yayımladı.

Darp raporu ve şikâyetlere rağmen üniversite yönetimi ve dekanlığın tacizciler hakkında sadece soruşturma açıldığına dair bir açıklama yapması sonrası öğrenci kulüpleri olayın takipçisi olacaklarını duyurdu.

Yaşanan taciz vakalarının ikisinde de tacizcilerin halen okula gidip geldiği birinin okulun mizah kulübünde eğitmen diğerinin ise Resim Bölümü'nde araştırma görevlisi olduğu belirtiliyor.

Üniversiteliler yayımladıkları bildiride en kısa zamanda açıklama beklediklerini belirterek "Taciz olaylarının tam karşısında yer alıyoruz. Üniversite tacizcilerin değil, öğrencilerindir" dedi.