ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SGDF: Hayır diyen gençlik 1 Mayıs'ta Taksim'e

1 Mayıs'a ilişkin açıklama yapan SGDF, 'Hayır' diyen gençliği 1 Mayıs'ta Taksim'e çağırdı.

Etkin Haber Ajansı / 29 Nisan 2017 Cumartesi, 10:57

İSTANBUL- Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), 1 Mayıs'a ilişkin açıklama yaparak 'Hayır' diyen gençliğin 1 Mayıs'ta Taksim'e çağırdı.

"Gelecek ellerimizde, 1 Mayıs'ta Taksim'e" diyen SGDF, "Diktatör 'biat edin' dedi ve gençlik cevabını verdi, 'Hayır'! Sandıkta iradesi gasp edilen, üniversitelerde söz hakkı tanınmayan, hocaları ihraç edilen, ucuz iş gücü olarak görülen ve geleceksizleştirilen gençlik referandumda 'Hayır' dedi ve iradesi gasp edilince sokakta diktatörün karşısına dikildi" diye belirtti.

SGDF açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:
"İradesi tanınmayan, politik hak ve özgürlükleri gasp edilen, en küçük bir hak arayışında polisin TOMA'sıyla, gazıyla, kurşunuyla karşılaşan, köleleştirilen, güvencesiz çalıştırılan işçi ve emekçiler; tacize, tecavüze, kadın katliamlarına sessiz kalmayan ve erkek devlet şiddetine karşı sokaklarda bir çığ gibi büyüyen kadınlar. Ezilenler sokakta 'Hayır'ına sahip çıktı, Gezi'nin çocukları tekrar sokaklarda ve dillerinde yine Taksim, yine direniş!

Saray faşizmi için gençliğin taleplerinin önemi hiç olmadı, bundan sonra da olmayacağını biliyoruz. İşte bu yüzden, bizi geleceksizleştirmeye çalışan ve köle gibi yaşamamızı isteyen iktidarın mühürsüz oylarla, hileyle ve zorbalıkla kazandıklarını iddia ettikleri referandum sonuçlarını tanımıyoruz! Onlardan hiçbir şey beklemiyoruz ve biliyoruz, gelecek ellerimizdedir!

OHAL ile ellerimizden aldıkları tüm haklarımız ve meydanlarımız için, hile ve zorbalıkla çaldıkları 'Hayır'ımızı savunmak ve bir kez daha diktatöre Hayır demek için gençliği 1 Mayıs'ta Taksim'e, işçi ve emekçilerle, ezilen halklarımızla birlikte alanlara çağırıyoruz!"