ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Hayır Gençlik Var: AKP istediğini alamayacak

“Başkanlığa Hayır Gençlik Var”, AKP ve Saray iktidarının gençlikten istediğini alamayacağını, gençliğin isyanının durdurulamayacağını belirtti.

Etkin Haber Ajansı / 18 Nisan 2017 Salı, 19:38

HABER MERKEZİ- "Başkanlığa Hayır Gençlik Var", referandum sonucuna ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Seçim günü, özelde teker teker sandıklarda AKP'lilerce yapılan usulsüzlükler, genelde YSK'nın skandal mühürsüz pusulaların da geçerli sayılacağı kararı; AKP için 165 milyon lirayı geçen 'evet' kampanyasının, gözaltı ve tutuklamaların, 'hayır'a yönelik her türlü saldırının yeterli olmadığını ortaya çıkardı” denildi.

AKP ve Saray'ın yaratmak istediği dikensiz gül bahçesine karşı çıkanların, referandum kampanyası boyunca devlet destekli “evet” cephesinin saldırısına ve engellemelerine maruz kaldığı belirtilen açıklamada, AKP'nin gençlikten istediğini alamadığı kaydedildi.

Açıklamada, “Gençliğin yoğun olarak bulunduğu ve oy kullandığı İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Adana gibi büyük şehirlerde 'hayır' kazandı. Bu galibiyetler, gençliğin 'hayır' dediğini gösterdi. Gençliğin geleceksizliği değil geleceğin kendisini istediği, tek adam rejimini değil özgürlük istediği, her yeni güne ihraç ve akademik saldırılarla başlamayı değil bilimsel-demokratik bir üniversite istediği bir kez daha gün yüzüne çıktı” denildi.

“Gençliğin 'hayır'ı örerken gösterdiği cesareti, mücadeleyi ve inadı bugünden sonra daha da yükselteceğiz” diyen Hayır Gençlik Var, AKP ve Saray iktidarının, gençlikten istediğini alamayacağını, manipülasyon ve pervasızca yapılan seçim hileleri ile gençliğin isyanını durduramayacağını kaydetti.