ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Çanakkale'de 2 kişi tutuklandı, 29 kişi hala gözaltında

Çanakkale'de yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 2 SGDF üyesi tutuklandı, 13 SGDF üyesi ve 16 HDP Gençlik Meclisi üyesi ise hala gözaltında.

Etkin Haber Ajansı / 23 Mart 2017 Perşembe, 08:15

ÇANAKKALE- Çanakkale'de SGDF, HDP ve Öğrenci Kolektiflerine yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 35 kişiden dün 2'si tutuklandı.

2 SGDF'Lİ TUTUKLANDI

Adliyeye sevk edilen SGDF üyeleri Neriman Uçak ve Ali Haydar Aksu, tutuklanmaları tarafından mahkemeye sevk edildi. Uçak, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı, Aksu ise tutuklandı.

Aynı operasyon kapsamında Hatay'da gözaltına alınan SGDF'li Ömer Akın da tutuklandı.

Öğrenci Kolektifleri üyesi Umut Sarıkaya, Ege Burak Özpınar ve Ufuk Orhan ise savcılık ifadelerini ardından serbest bırakıldı.

13 SGDF'Lİ HALA GÖZALTINDA

Beser Yeklitaş, Zekiye Balık, Senem İgidicü, Bahar Sarıgül, Ozan Aksünger, Musa Yüce, Ayhan Metin, Nazım Erip, Ali Uymaz, Can Muhammed Doğan, Devrim Karaca, Ahmet Toprak gözaltına alınmıştı. Operasyondan sonraki gün ise HDK Yürütme Kurulu üyesi, SGDF'li Can Papila gözaltına alınmıştı.

13 SGDF üyesi hala gözaltında tutuluyor.

16 HDP GENÇLİK MECLİSİ ÜYESİNİN GÖZALTI SÜRESİ UZATILDI

Gözaltında olan HDP Gençlik Meclisi üyesi 16 kişinin gözaltı süreleri de bir hafta uzatıldığı için hala ifade işlemleri başlamadı.