ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

HDP'nin 'Hayır-Na' otobüsüne el konuldu

16 Nisan referandumunda "Hayır" çağrısı yapan HDP'nin Diyarbakır'daki seçim otobüsüne el konuldu.

Etkin Haber Ajansı / 20 Mart 2017 Pazartesi, 16:51

DİYARBAKIR- AKP/Saray iktidarının 16 Nisan referandumu öncesinde "Hayır" çağrısı yapan muhalefete yönelik tahammülsüzlüğüne bir yenisi daha eklendi. HDP'nin Diyarbakır'daki seçim otobüsüne el konuldu.

HDP'nin "Hayır. Hepimiz kazanalım" sloganıyla sürdürdüğü referandum kampanyası için Diyarbakır'da kullandığı seçim otobüsüne polisler tarafından el konuldu.

Kent merkezinde seyir halindeyken durdurulan otobüs içerisinde hakkında arama kararı bulunan bir kişi olduğu iddia edildi. Otobüs şoförü de gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Otobüste arama yapıldığı öne sürüldü.

MUŞ'TA ANONS ARACINA EL KONULDU

Muş'ta yarın İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirilecek Newroz kutlamasına çağrı yapan anons aracına da el konuldu, şoförü gözaltına alındı.

Muş Valiliği'nin Newroz'a katılım için hazırlanan bildirilerin dağıtılmasına izin vermediği belirtilirken, yarınki kutlama için kentte dolaşan anons aracına da "İçinde Kürdistan sözcüğü geçen parçalar çalıyor" gerekçesiyle el konuldu.