ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Hayır boş metrobüs gelmesi kadar harika bir şey'

Söğütlüçeşme metrobüs durağı önünde bildiri dağıtan ESP üyeleri halka 16 Nisan'da "Hayır" oyu kullanma çağrısınu şu şekilde yaptı: "Referandumda 'Hayır' çıkması, durakta beklerken boş metrobüs gelmesi kadar harika bir şey."

Etkin Haber Ajansı / 20 Mart 2017 Pazartesi, 20:02

İSTANBUL/SAMSUN- AKP/Saray cuntasının tek adam rejimi inşası için hazırladığı anayasa değişikliği referandumuna bir aydan az süre kala "hayır" çağrıları sokak sokak yaygınlaşıyor.

İSTANBUL

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyeleri, 16 Nisan referandumuna ilişkin hazırladıkları "Hayır'lı Günler" gazetesinin Kadıköy'deki Söğütlüçeşme metrobüs durağı önünde halka ulaştırdı. Halkın ilgisiyle karşılaşan çalışma esnasında ESP üyeleri yaptıkları konuşmalarda şöyle dedi: "Referandumda 'hayır' demek, otobüs duraklarında sıra olmaması kadar güzel bir şey. 'Hayır' çıkması, durakta beklerken boş metrobüs gelmesi kadar harika bir şey. Daha özgür bir ülkeyi yeniden hep birlikte kuralım."

SAMSUN

Samsun Hayır Buluşması, halka 16 Nisan referandumunda "Hayır" çağrısı yapmak için çalışmalarını sürdürdü. Kadıköy ve Reşadiye mahallelerinde bildiri dağıtımı Yapan Samsun Hayır Buluşması Tekkeköy ilçesi halk pazarında da çalışma yaptı, halkı tek adam rejimine karşı "Hayır" demeye çağırdı.