ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Adana'da KESK üyelerinden 'Hayır' çağrısı

KESK Şubeler Platformu, OHAL ihraçları ve antidemokratik uygulamalara karşı referandumda "Hayır" oyu kullanacaklarını açıkladı.

Etkin Haber Ajansı / 20 Mart 2017 Pazartesi, 19:10

ADANA- KESK Şubeler Platformu bileşenleri, kamu emekçilerinin OHAL kararnameleriyle ihraç edilmesine karşı referandumda "Hayır" çağrısı yapmak için Atatürk Parkı'nda eylem yaptı.

"Hayır de. Herkes kazansın" yazılı pankart açan KESK üyeleri, taleplerini dile getiren sloganlar attı.

KESK Şubeler Platformu adına açıklama yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Ahmet Karagöz, OHAL uygulamalarına dikkat çekti, "Bu yönelimlerin nedeninin referanduma götürülecek anayasa değişikliğinin hayata geçirilmesi olduğu tartışma götürmez şekilde netleşmiştir" dedi.

Temel hak ve özgürlüklerin KHK'larla askıya alındığını belirten Karagöz, 16 Nisan referandumunda "Hayır" demek için onlarca nedenleri olduğunu dile getirdi. Karagöz, antidemokratik uygulamalar, gerici, piyasacı ve cinsiyetçi eğitim sistemi, asgari ücretin açlık sınırının altında tutulması, kamu emekçilerinin ihraç edilmesi gibi çok sayıda nedenle "Hayır" diyeceklerini kaydetti.

Karagöz açıklamanın devamında şöyle konuştu: "Biat etmeyeceğiz, direnmeye devam edeceğiz. Sadece üyelerimizi değil tüm emekçileri, kula kulluk etmeyi kabul etmeyenleri, farklılıklarımızla birlikte eşit, özgür, demokratik ve barışçıl bir ortamda birlikte yaşamı savunan herkesi, her bir bireyi referandumda mevcut değişikliği reddetmeye ve tercihini 'hayır'dan yana kullanmaya çağırıyoruz."