ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

YPG Sözcüsü Xelîl: Rusya ile üs kurma anlaşması yaptık

YPG Sözcüsü Xelîl, Rusya ile Efrin Kantonunda bulunan Cindirês ilçesinde üs kurma yönünde anlaxma yaptıklarını duyurdu.

Etkin Haber Ajansı / 20 Mart 2017 Pazartesi, 17:29

HABER MERKEZİ- Halk Savunma Birlikleri (YPG) Sözcüsü Rêdûr Xelîl, yaptıkları anlaşma çerçevesinde Rusya ordusunun Efrin Kantonunda Cindirês ilçesinde üs kuracağını duyurdu.

YPG Sözcüsü Xelîl, YPG ile Rusya'nın askeri anlaşmasına ilişkin yaptığı açıklamada şunları belirtti: "Rus ordusu birliklerinin Efrin Kantonunun Cindirês ilçesindeki varlığı, güçlerimiz ile Rusya ordusu arasında yapılan anlaşma sonucu gerçekleşmiştir. Söz konusu anlaşma teröre karşı mücadele ortalığı temelinde ve Rus ordusunun savaşçılarımıza askeri eğitim vermesi üzerine yapıldı. Rusya ile doğrudan ilişkilerimiz bulunmaktadır."

Xelîl, ittifakın olumlu ilişkiler çerçevesinde gerçekleştiğini belirtti, "Bu adım, Suriye'de teröre karşı mücadele çerçevesinde gerçekleşen pozitif ve iyi bir adımdır. Güçlerimizin teröre karşı kendini ispat etmesi sonrası, birçok güç birliklerimize yardım etmek ve bizimle anlaşma düzenlemek istiyor" ifadelerini kullandı.