ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Suriye genelinde çatışmalar sürüyor

Suriye rejim güçleri ile DAİŞ ve El Nusra çeteleri arasında çok sayıda kentte çatışmalar yaşandı.

Etkin Haber Ajansı / 20 Mart 2017 Pazartesi, 10:51

QAMIŞLO- Altı yıldır iç savaş yaşanan Suriye'nin çok sayıda kentinde çete saldırıları nedeniyle çatışmalar sürüyor.

DAİŞ ve El Nusra Cephesi başta olmak üzere rejim karşıtı silahlı çetelerin saldırıları Suriye genelinde devam etti.

SANA'nın haberine göre; rejim güçleri, Homs'a bağlı Deyr Ful bölgesinde El Nusra çetesine ait olduğu belirtilen bir cephaneliği, Hama kentine bağlı Azb Vadisi bölgesinde de cephane taşıyan bir kamyonu imha etti.

Dün Şam kenti yakınlarında El Nusra ile rejim ordusu arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Cobar bölgesinde askeri noktalara saldıran çeteciler ile çatışmaların sürdüğü bildirildi.

Lazkiye'nin kuzeydoğusundaki Kallaba Mezrası yakınlarında da askeri mevzilere ateş açan El Nusra Cephesi ile rejim güçleri arasında çatışmalar yaşandı.

DAİŞ İLE ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Rakka ile Irak toprakları arasında bulunan Deyr Ez Zor kentinde de DAİŞ çetesi ile çatışmalar yaşandı. Rüşdiye ve Huveyka semtlerindaki askeri noktalara saldıran çeteciler ağır kayıplar verdi. Maamil bölgesinde operasyon gerçekleştiren Suriye ordusu ilerleyişini sürdürdü.

Halep'in doğusunda DAİŞ işgali altındaki köylere yönelik operasyonlarını sürdüren rejim ordusu, Talila tepelerini çetelerden aldı. El Bab'ın güneyindeki Deyr Hafir ilçesi yakınlarında da DAİŞ çetesi ile çatışmaların yaşandığı bildirildi. İlçenin hakim tepesi olan Mara'yı kontrol altına alan Suriye ordusunun ilerleyen günlerde kente operasyon düzenleyeceği belirtildi.

Rusya'nın hava desteğiyle antik Palmira kentini kontrol altına alan rejim güçleri, şehir çevresinde tampon bölge oluşturdu.

Homs iline bağlı Tedmur bölgesindeki Haram ve Tleyla sıradağlarında rejim güçleri ile DAİŞ arasında çatışmalar yaşandı.