ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SGDF'lilerin gözaltı süresi uzatılacak

Çanakkale'de SGDF üyeleri 4 gündür gözaltında tutuluyor. Müvekkilleri ile görüşen EHB avukatlarından Kader Tonç, açlık grevinde olan SGDF’lilerin gözaltı süresinin uzatılacağı bilgisinin verildiğini kaydetti.

Etkin Haber Ajansı / 19 Mart 2017 Pazar, 19:31

ÇANAKKALE- Çanakkale’de gözaltına alınan SGDF üyeleri, 4 gündür gözaltında tutuluyor. Sosyalist gençlerin gözaltı süresinin uzatılacağı kaydedildi.

Müvekkilleri ile görüşen Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatlarından Kader Tonç, sokakta gözaltına alınan ve Yenice'de tutulan HDK Gençlik Meclisi ve Yürütme Kurulu üyesi SGDF'li Can Papila'nın, 3 gündür açlık grevinde olduğunu belirtti. Avukat Tonç, "Morali gayet iyi. Sağlığı da yerinde" dedi.

Eceabat Emniyet Müdürlüğü'nde kalan SGDF üyeleri Devrim Karaca, Ozan Aksünger, Ayhan Metin, Nazım Erip, Musa Yüce, Ali Uymaz ile de görüştüğünü kaydeden Tonç, "Henüz ifadeleri alınmadı ama SGDF üyelerinin gözaltı sürelerinin uzatılacağı bilgisi verildi "diye konuştu.

Tonç, Çarşamba günü yapılan operasyonda gözaltına alınan Bedirhan Şeker, Mikail Baykal, Turgay Özdemir, Ege Burak Özpınar, Onur Top ve Ufuk Orhan’la da görüştüğünü aktardı. Tonç, gençlerin, "Dışarıdaki herkesin 'Hayır' çalışmasına devam etmelerini istediler. Kendileri de çıkınca 'Hayır' çalışması yürüteceklerini vurguladılar. Gözaltıların keyfi olduğunu söylediler ve dayanışma için teşekkür ettiler" mesajını gönderdiklerini söyledi.