ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Eskişehir'de faşist saldırı: 2 öğrenci yaralandı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde faşist bir grup, öğrencilere saldırdı. Saldırıda Öğrenci Kolektifleri üyesi 2 kişi yaralandı. Saldırganlar, SGD binasına da girmeye çalıştı.

Etkin Haber Ajansı / 19 Mart 2017 Pazar, 10:56

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de devrimci demokrat öğrencilere faşistler sopa ve bıçaklarla saldırdı, 2 öğrenci yaralandı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde okuyan Öğrenci Kolektifleri üyesi U.M. ve Y.Ö. Bağlar Mahallesi'nde faşist grupların saldırısına maruz kaldı. Saldırıda bıçaklanan 2 öğrenci Yunus Emre Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Y.Ö. tedavisinin ardından taburcu edilirken, U.M.'nin tedavisi sürüyor.

Saldırının ardından şikayet için karakola giden öğrencilere de Osmangazi Üniversitesi'nde "Ülkücü reisi" diye adlandırılan E.A. saldırdı.

FAŞİSTLER SGD BİNASINA GİRMEYE ÇALIŞTI

Saldırının ardından bir araya gelen devrimci öğrenciler, SGD binasına gitti. Faşistler, ellerinde sopa ve bıçaklarla binanın çevresini ve bulunduğu bölgeyi ablukaya aldı. Öğrenciler, faşistlerin kapıyı zorlayarak içeri girmeye çalışması üzerine polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, "Size saldırmaya gelmemişler, evlerine gidiyorlar" diyerek, faşist gruba müdahale etmedi.

Faşist grubun bir süre sonra dağılması üzerine öğrenciler gruplar halinde SGD binasından ayrıldı.

Faşistlerin gece boyu SGD'nin bulunduğu Üniversite Caddesi'nde ellerinde bıçak ve sopalarla bekledikleri öğrenildi.