ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'2017 Abdallah'ın özgürlük yılı olsun'

1982'den beri Fransa'da esir tutulan Lübnanlı devrimci Georges İbrahim Abdullah'ın özgürlüğü için kurulan komite, 2017'nin Abdallah'ın özgür kalacağı yıl olması için kampanyayı büyütme kararı aldı.

Etkin Haber Ajansı / 19 Mart 2017 Pazar, 10:11

PARİS- Geroge İbrahim Abdallah'ın (GİA) Özgürlüğü İçin Birleşik Kampanya Komitesi, 18 Mart Uluslararası Politik Tutsaklarla Dayanışma Günü dolayısıyla Fransa'nın başkenti Paris'te iki günlük uluslararası etkinlik düzenledi.

Lübnan'dan Abdallah'ın avukatı Halil Barakat, Londra ve Hamburg'dan Filistinli Tutsaklarla Dayanışma Komitesi üyeleri, Tuluse, Paris'in banliyölerinin de aralarında olduğu çok sayıda yerden onlarca grup ve organizasyon etkinliğe katıldı.

Politik tutsakların durumlarına dikkat çekilen etkinlikte deneyimler paylaşıldı, öneriler alındı. Uluslararası Kızıl Yardım Örgütü'nün hazırladığı Abdallah'ın yaşamı ve mücadelesini anlatan kısa filmin gösterimi yapıldı.

Pişmanlık göstermediği için 1982'den beri Fransa'da esir tutulan Lübnanlı devrimci Georges İbrahim Abdallah için başlatılan kampanyanın büyütülmesi tartışıldı, Abdallah'ın tutuklu olduğu Lannemazan hapishanesi önünde açıklama yapılması kararlaştırıldı.