ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Peru'daki sellerde yaşamını yitirenlerin sayısı 67'ye yükseldi

Güney Amerika ülkelerinden Peru'da aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 67'ye yükseldi.

Etkin Haber Ajansı / 18 Mart 2017 Cumartesi, 11:41

HABER MERKEZİ- Güney Amerika ülkelerinden Peru'da aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen sellerde 67 kişi hayatını kaybetti.

Yetkililer, ülkede etkili olan şiddetli fırtınanın akabinde meydana gelen sel ve toprak kaymalarında 67 kişinin yaşamını yitirdiğini, binlerce kişinin tahliye edildiğini ve pek çok kişinin evlerinin çatısında kurtarılmayı beklediğini belirtti.

Ülke genelinde, El Nino yağmurları nedeniyle taşan nehirlerde 115 bin evin hasar gördüğü, 117 köprünün çöktüğü ve çok sayıda yolun ulaşıma kapandığı kaydedildi.

Peru'nun kuzey sahillerinde etkili olan sel nedeniyle bölgedeki bazı köyler boşaltıldı.

Ülke genelinde şubat ayı başında etkili olan selde en az 23 kişi yaşamını yitirmiş, 37 kişi yaralanmıştı. Yaklaşık 72 bin kişinin etkilendiği selde 15 bin binada hasar oluştuğu, 994 bina, 14 köprü ve 46 kilometre kara yolunun kullanılamaz hale geldiği bildirilmişti.