ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Eylem Ataş mezarı başında anıldı

Minbiç'i Özgürleştirme Hamlesi'nde DAİŞ'e karşı savaşırken yaşamını yitiren BÖG savaşçısı Eylem Ataş Adana'nın Seyhan İlçesinde bulunan mezarı başında anıldı.

Etkin Haber Ajansı / 01 Temmuz 2017 Cumartesi, 22:21

ADANA- Minbiç'i Özgürleştirme Hamlesi'nde DAİŞ'e karşı savaşırken 27 Haziran 2016 tarihinde yaşamını yitiren Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) savaşçısı Eylem Ataş (Cemre Heval) ölüm yıldönümünde Seyhan İlçesinde bulunan mezarı başında anıldı.

Anmaya Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, Ataş’ın ailesi ve Devrimci Parti üyeleri katıldı. Mezarlık girişinde biraraya gelen kitle Ataş’ın resimlerini taşıyarak kabri başına kadar yürüdü. Polis anma nedeniyle mezarlık çevresini zırhlı araçlarla ablukaya aldı.

Anma saygı duruşu ile başladı. Arkadaşları Ataş’ın mücadelesini anlatırken Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, kısa bir konuşma yaptı. Polisin ablukasına tepki gösteren Göllü, "Korktukları ortada. İktidar mezarlık anmasında, zırhlı araçlar, panzerlerle, polislerle bu kadar tedbir alacağına Suruç'ta, Ankara'da bu kadar tedbirler alınsaydı, bile bile insanlar katledilmezdi" dedi.

Anma okunan şiirlerle sona erdi.