ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İstanbul'da bir sahil daha ranta açılıyor

Yenikapı ve Maltepe’den sonra Pendik’te de sahil doldurulacak. Dolgu alan, "gemicilik fuar alanı" olarak planlanıyor.

Etkin Haber Ajansı / 06 Mart 2017 Pazartesi, 11:31

İSTANBUL- İstanbul’un Pendik ilçesindeki Güzelyalı sahilinin "gemicilik fuar alanı" için doldurulmasına dair 2012 yılında hazırlanan projenin güncellenmesi talebi Pendik Belediyesi Meclisi'nde kabul edildi.

AKP’li Pendik Belediyesi, Pendik ile Tuzla arasındaki Güzelyalı sahili için 2012 yılında "gemicilik fuar alanı" projesi hazırladı. Belediyenin internet sitesindeki bilgilere göre sahil şeridi boyunca yüzme havuzu, marina işletme binası, aquapark, plaj, hangar (yat imalatı), ofis, rekreasyon alanı ve seyir terasları yapılacak.

Belediyenin geçen ayki meclis oturumunda, projenin güncellenmesi talebi görüşülüdü. AKP'li üyelerin teklifinde, "Güzelyalı sahil şeridinin niteliğinin korunması, kültürel ve turistik kimliğinin yanında prestij kazandırılarak daha nitelikli bir alan olarak planlanması, bölgenin Pendik ile Tuzla tersaneleri arasında kalması nedeniyle yakın çevresindeki fonksiyonlarla ilişkilerinin güçlendirilmesi"nin planlandığı belirtildi.

Projeyi güncelleme talebi CHP’li meclis üyelerinin ret oyuna karşın AKP’lilerin oylarıyla kabul edildi.

Daha önce Yenikapı ve Maltepe sahilleri "miting alanı" yapılmak üzere doldurulmuştu.