ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

KTÜ'de 'hayır' çalışmasına saldırı

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde hayır afişi asan üniversitelilere faşistler saldırdı.

Etkin Haber Ajansı / 04 Mart 2017 Cumartesi, 16:19

TRABZON- Hayır çalışmalarına yönelik engelleme girişimleri sürüyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği kantininde faşistlerin “Üniversite başkanlığa Hayır diyor” afişi asan öğrencilere yönelik saldırı girişimi püskürtüldü.

Sendika.org'un haberine göre, üniversitelilere şişe ve sandalyelerle saldıran faşistlerin saldırısını özel güvenlik görevlileri uzaktan izlemekle yetindi. Saldırıda Üniversiteli Kadın Kolektifi üyesi bir kadının burnu kırıldı.

Üniversiteliler saldırı sonrası yaptığı açıklamada, "Eveti savunacak argümanları olmayanlar; üniversitenin akıl, bilim ve vicdanından uzak bu kişiler bilmelidirler ki 'Hayır'ın sesini her yerde yükseltmeye devam edeceğiz. Sokaklarda, kampüslerde, amfilerde biz varız! Üniversitenin sözünü söylemekten, bilimden, sanattan yana olmaktan vazgeçmeyeceğiz! Bizler, üniversitelerin gerçek sahipleriyiz ve üniversitemizi faşistlere, ülkemizi diktatöre teslim etmeyeceğiz" dedi.