ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SGDF: Kütahya'daki saldırıdan polis sorumlu

Kütahya'da üyelerine yönelik faşist saldırıya tepki gösteren SGDF, saldırının amacının "hayır" çalışmasının engellenmesi olduğunu belirterek, "Teslim olmayacağız, biat etmeyeceğiz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 03 Mart 2017 Cuma, 15:48

KÜTAHYA- Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), Kütahya'da "hayır" çalışması yürüten üyelerine yönelik saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Sosyalistler, saldırılara rağmen "hayır"ı örgütleyeceklerini vurguladı.

Üyelerinin ülkücü olduklarını söyleyen kişilerce saldırıya uğradıkları belirtilen açıklamada, "Arkadaşlarımızın önünü kesenler tehditlerle ve darpla yıldırmak istediler. Biliyoruz ki bu faşist saldırılar AKP'nin saldırgan, halkları düşmanlaştıran politikalarının yansımalarıdır. Ki bu kentimizde ilk kez yaşanmıyor" denildi.

Daha önce de yurtsever gençlerin bu tarz saldırılara maruz kaldığı hatırlatılan açıklamada, şöyle denildi: "Polislerin yönlendirmelerinden güç alarak bize diş göstermeye çalışanlar unutmasın ki, biz bu coğrafyanın onurlu gençleri olarak gücümüzü gençliğin direngenliğinden ve umutla yarına yürüyen emekçilerden alıyoruz. Biz bu mafya bozuntularını kadın arkadaşlarımızı taciz etmeye kalkışmalarından tanıyoruz. Genç kadınların ellerindeki kızıl sopalar onların anlayacağı dil olacaktır. Kütahya'da genç kadınlara, sosyalist gençlere dönük bu saldırıların tek amacı biat eden bir gençlik yaratma isteğidir. 'Hayır' sesini susturma girişimidir. Fakat biz gençlik olarak yaşamın olduğu her yerde 'Hayır'lara vesile olmak için üzerimize düşen görevi omuzlayacağız. Burdan bir kez daha yineliyoruz. Herhangi bir yoldaşımızın başına geleceklerden başta Kütahya İl Emniyet Müdürü olmak üzere gerek üniversitede, gerek sokaklarda bu faşist güruhu besleyenler sorumludur. Teslim olmayacağız, biat etmeyeceğiz."