ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Erdoğan: Karaktersiz değilim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşı konuşmaları olmasına rağmen belediye başkanlığından beri savunduğu öne sürdüğü Başkanlık Anayasası'na ilişkin tek adam diktatörlüğü eleştirilerine yanıt verdi: "Bu mücadeleyi şahsım için verecek kadar karaktersiz değilim."

Etkin Haber Ajansı / 17 Şubat 2017 Cuma, 17:06

MARAŞ- Toplu açılış töreni adı altında başlatılan referandum mitinglerine Maraş'ta devam eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başkanlık Anayasası oylamasına ilişkin konuştu.

16 Nisan'daki referandumla birlikte Türkiye'nin eskiye dönüşünün imkansız hale geleceğini belirten Erdoğan, "Havada bulut, eski Türkiye'yi unut. Hazır mıyız?" dedi. Başkanlığa karşı çıkan muhalefeti de kendisine hırsla saldırmakla suçladı.

Eleştirileri "esasen halka karşı çıkmak" olarak yorumlayarak Başkanlık sistemini savunan Erdoğan şunları söyledi: "Ülkemizi patinaj yaptırmanın ötesinde geri götürdüler. Meclis'te zayıf bir hükümet olsun istiyorlar. Siyasi partiler, ülkeye ve millete hizmet bulamasın istiyorlar. Siyasi hayatımda bugüne kadar yaptıklarımın hiçbirini kendim için yapmadım. Ya ben kimim? Ben bir faniyim. Benim 16 Nisan'a çıkacağıma dair elimde bir belge var mı? Bu mücadeleyi şahsım için verecek kadar karaktersiz değilim. Türkiye'ye bunca hizmeti şahsımız için mi getirdik?"

Geçmişte başkanlık sistemine karşı konuşmaları olmasına rağmen belediye başkanlığından beri başkanlık sistemini savunduğunu öne süren Erdoğan,"Belediye başkanlığımdan bu yana savunduğum bir reformdur" iddiasında bulundu.