ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Bozdağ savunmaya geçti; 'Hayır' gözaltısı varsa görevden ayrılırım

Adalet Bakanı Bozdağ, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın konuşmalarına rağmen "AKP'den kimsenin 'hayır' diyenlere terörist demediğini" öne sürdü. "Hayır" cephesine yönelik gözaltılara ilişkin tepki karşısında savunmaya geçen Bozdağ, "Bir tane 'hayır' dediği için gözaltına alınmış varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım" iddiasında bulundu.

Etkin Haber Ajansı / 17 Şubat 2017 Cuma, 10:30

ANKARA- Referandum öncesinde artan siyasi soykırım operasyonlarına yönelik tepkiler karşısında savunmaya geçen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Bir tane 'hayır' dediği için gözaltına alınmış varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım. Yok öyle bir şey" iddiasında bulundu.

Bozdağ, Habertürk'te katıldığı canlı yayında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"Hayır" cephesine yönelik baskı ve gözaltılara ilişkin oluşan yoğun tepki karşısında açıklama yapmak zorunda kalan Bozdağ, referandumda "evet" yada "hayır" demenin demokratik bir hak olduğunu söyledi. Bozdağ, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın miting alanlarında yaptığı konuşmalara rağmen "AKP'den kimsenin 'hayır' diyenlere terörist demediğini" öne sürdü.

Bozdağ, "AK Parti 'hayır' diyeni terörist diye damgalıyor şeklinde algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bununla 'hayır' cephesinin çoğaltılması amaçlanıyor. 'Evet' kampanyasına katılanları linç yapıyorlar. Sporcular, sanatçılar dediler, neler yaptılar. Acayip bir mahalle baskısı var. Bir tane 'hayır' dediği için gözaltına alınmış varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım. Yok öyle bir şey, yok öyle bir örnek. Başka başka eylemler var. Oradan çıkılıyor deniliyor ki bu adam 'hayır' dedi, gözaltına alındı" iddiasında bulundu.