ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Sağlık emekçileri açığa alınan Doğan için eylem yaptı

Ankara Tabip Odası ve SES üyeleri FTR Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde açığa çalışan Dr. Asuman Doğan için eylem yaptı, bir an önce göreve iadesini istedi.

Etkin Haber Ajansı / 17 Şubat 2017 Cuma, 17:25

ANKARA- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası ve Ankara Tabip Odası üyeleri, FTR Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Dr. Asuman Doğan'ın açığa alınmasını protesto etti.

Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Doç. Dr. Doğan, herhangi bir gerekçe gösterilmeden görevinden uzaklaştırılmıştı.

Doğan'ın çalıştığı hastane önünde bir araya gelen sağlık emekçileri "Haksız hukuksuz uygulamalara hayır" yazılı pankart açtı.

Eylemde konuşan Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Mine Önal, Asuman Doğan ile yıllardır birlikte eşitlik, özgürlük ve demokrasi mücadelesi verdiklerini ile getirdi. Meslektaşlarına seslenen Önal "Hiçbir suçu olmadığını adınız gibi bildiğiniz, biat etmeyen çalışma arkadaşınız; belki aynı odayı paylaştığınız kıdemdaşınız, astınız, üstünüz bu hukuksuzluğa uğradığında en azından bunun bir haksızlık olduğunu bilin ve ifade edin. Susmak kötülüğü çoğaltır" şeklinde konuştu.

Dr. Asuman Doğan da yaptığı konuşmada "Bu hastanenin her kadrosunda çalıştım. Hiçbir zaman iyi hekimlik değerleri dışına çıkmadım makam, mevki peşinde koşmadım" dedi. Doğan, bir an önce görevine iadesini istedi.