ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Hayır' çağrısına polis engeli tepkiyle karşılandı

İzmir'de 8 Mart'ta kadınları alanlara çağıran ve Başkanlık Anayasası referandumu için "Hayır" bildirisi dağıtan ESP ve SKM üyeleri polis tarafından engellenmeye çalışıldı. Halkın tepkisi üzerine polis alanı terk etmek zorunda kaldı.

Etkin Haber Ajansı / 17 Şubat 2017 Cuma, 18:52

İZMİR- İzmir Alsancak'ta bulunan Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve Başkanlık Anayasası referandumuna ilişkin stant açan ESP ve SKM üyeleri, polis engeliyle karşılaştı.

ESP ve SKM üyeleri, açtıkları stant ile halka "Birlikte Hayır" çağrısı yapan bildiriler dağıtırken, emekçilere Atılım gazetesi ile Kadın ve Yaşam dergisini ulaştırdı.

ESP ve SKM üyelerinin çalışması esnasında polisler önce taciz etti, ardından yapılan çalışmanın yasal olmadığını öne sürerek engellemeye çalıştı. Polis engeline karşı çıkan sosyalistler, "Hayır" çağrısının engellenmeyeceğini vurguladı. Bunun üzerine bölgeye çevik kuvvet polisleri getirildi. Gözaltına alınmakla tehdit edilen ESP ve SKM üyeleri çağrı çalışmalarına devam edeceklerini belirtirken, çevreden tartışmayı izleyen emekçiler de polise tepki gösterdi. Tepkilerin büyümesi üzerine polis alanı terk etmek zorunda kaldı.