ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ETHA GÜNDEM / 17 ŞUBAT 2017

Etkin Haber Ajansı / 17 Şubat 2017 Cuma, 09:00

'DİKTATÖRE HAYIR' ÇAĞRILARI
-AKP ve MHP'nin hazırladığı "Başkanlık Anayasası"na ilişkin referandum için yapılan "Hayır" çağrıları giderek yaygınlaşıyor. Konuya ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

-Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, refearanduma ilişkin Genel Merkez binasında basın toplantısı düzenleyecek. (12:00)

-Avrupa Parlamentosu (AP) ve Avrupa Konseyi üyeleri ile akademisyenlerden oluşan uluslararası bir heyet, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmek amacıyla Edirne F Tipi Hapishanesi'ne gidecek. Heyet hapishane önünde açıklama yapacak. (11:00)

-KESK Kadın Meclisi, 12 Şubat'ta gözaltına alınan Eğitim-Sen 8 No'lu Şube Başkanı Sevtap Akdağ'ın serbest bırakılması ve keyfi uygulamalara son verilmesi için şube binasında açıklama yapacak. (16:00)

EĞİTİM EMEKÇİLERİ İHRAÇLARA KARŞI SOKAKTA
-Ankara Tabip Odası, Doç. Dr. Asuman Doğan'ın açığa alınmasıyla ilgili Ankara FTR Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması düzenleyecek. (12.00)

-OHAL kararnameleriyle ihraç edilen Marmara Üniversitesi akademisyenleri Başıbüyük Kampüsü'nde yapılacak açıklamayla uğurlanacak. (12:00)

-Eğitim-Sen 7 No'lu Şube üyeleri KHK ile eğitim emekçilerinin ihraç edilmesini Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi önünde yapağı açıklamayla protesto edecek.(15:30)

-Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Maraş'ta toplu açılış törenine katılacak. (14:30)

-DİSK'e bağlı Genel-İş İzmir 2 Nolu Şubesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZENERJİ'ye grev kararını asacak. (10:30)

YÛSİF: EŞİTLİKÇİ BİR SİSTEMLE FEDERASYONU BÜYÜTECEĞİZ
-Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu Eş Başkanı Hediye Yûsif, tüm halkların eşit biçimde temsil edildiği yeni bir sistem inşa ettiklerini söyledi, 20 Şubat’ta yapılması planlanan Cenevre toplantısına temsil düzeyinde katılmayı umut ettiklerini dile getirdi. Yûsif, federasyon toplumsal sözleşmesi bölge halkları, kadınlar ve gençler açısından değerlendirdi.